kandidátka na primátorku Mgr.SILVIA GRÚBEROVÁ

👏 Volám sa Silvia Grúberová. Narodila som sa, vyrastala som a takmer celý svoj život žijem v Handlovej. Mám 41 rokov a dve úžasné deti. Vyštudovala som handlovské gymnázium a pokračovala vo vysokoškolskom štúdiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. 3 roky som navštevovala Ekonomickú fakultu so špecializáciou na cestovný ruch, kde som získala titul Bc. a zároveň som navštevovala Mgr. štúdium na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov. Počas vysokoškolského štúdia som strávila pár mesiacov v USA, počas môjho pracovného úväzku som viackrát pracovala v projektoch s nadnárodnou účasťou. 

💬 Pracovala som dlhé roky ako projektová manažérka v oblasti regionálneho rozvoja a posledné, takmer 4 roky, pracujem ako primátorka Handlovej. Hovorím žartom, že moja práca je 80 percent riešenie problémov a 20 percent tvoria pozitívne veci. Za tie najkrajšie udalosti považujem svadby, vítania do života, spoločenské udalosti a úspešné projekty. Myslím, že Handlová je to najkrajšie mesto na svete. Za 10 minút na ktorúkoľvek stranu a ste v prírode. Aj mesto je plné zelene a za posledné roky pribudlo množstvo kvetinových záhonov. Práca primátorky je veľmi pestrá, zahŕňa množstvo oblastí a sieť spoluprác. Robím ju rada, teším sa úspešným projektom, podujatiam, aktivitám v rôznych oblastiach. Samospráva je veľmi živý organizmus a pracuje v nej mnoho ľudí. Od mestských poslancov cez úradníkov, opatrovateľky, mestských policajtov, pracovníkov v kultúre, v knižnici, v centre voľného času, cez kolektívy mestských neziskoviek ako je Seniorcentrum, Jazmín, Handlovské lesy až po zamestnancov škôl, učiteľov, vychovávateliek, asistentiek, kuchárok. No a aj obchodné spoločnosti ako Mestský bytový podnik a Hater Handlová sú 100% mestské spoločnosti. Takisto tvoria našu Handlovú. Výsledok je preto spoločný. Veľa o tom, čo sa v našom meste dialo, čo sme realizovali aj vylepšovali, za čo sme bojovali a bojujeme, ako sme vnímali veci, ste sa mohli dočítať takmer každý deň na mojej pracovnej FB stránke FB Silvia Grúberová - primátorka Handlovej a aj na FB stránke a webe mesta Handlová. Zakrátko zverejním aj veľký odpočet našej samosprávy za obdobie 2018 - 2022.

❤️ Zo srdca ďakujem mojej rodine za podporu. Ďakujem mojim priateľom z Lepšej Handlovej za podporu a roky úsilia, práce a pomoci obyvateľom mesta či už pracovali ako poslanci alebo aktivisti, členovia OZ prostredníctvom predovšetkým verejnoprospešných aj charitatívnych aktivít. O mojich a našich spoločných plánoch pre lepšiu Handlovú sa dočítate v ďalších týždňoch. 

Vo voľnom čase sa venujem deťom, psíkovi, rodine a priateľom. Vážim si pokojné chvíle v horách, mám rada vodu, slnko, knihy, hudbu, kino a jazdu autom. Hovorím plynule po anglicky a keď môžem, využívam to aj v práci. U ľudí si cením pozitívny prístup k veciam, otvorenosť, nadhľad, humor a silu prekonávať ťažké životné chvíle. Sama som prežila ťažkú ranu osudu a viem, čo takéto udalosti spôsobujú a ako človeka formujú. Najväčšiu radosť v živote mi robia práve moji dvaja synovia Filipko a Eliáško a naše spoločné chvíle..